You are currently viewing Temel Sohbette uyulması gereken 10 harika kural

Temel Sohbette uyulması gereken 10 harika kural

Basit sorulara basit, dürüst ve net cevaplar sohbetin temelidir. Bir kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, onu kullanmayın. Doğru yazmaya çalışın. Yazım yanlışları yanlış anlaşılmalara neden olabilir ve kötü izlenime yol açabilir!

2)  Sır, sohbet arkadaşınıza güven aşılamaktır. Ne olduğun ve nelerden hoşlandığın konusunda dürüst ol ve onu rahat hissettir ve güldür.

3)  Karşı taraf görmek istediğiniz bir şeyi size göndermek istemiyorsa ısrar etmeyin veya telefon numarası, adres gibi bilgiler vermeyin. Bir konuda ne kadar ısrar edersen, reddedilme olasılığın o kadar artar

4)  Sohbet iki kişi arasındadır. Aynı sohbette daha fazla kişi sohbet değil, taraftır.

5)  Çok fazla ünlem işareti, üç nokta veya çok sayıda ifade kullanmayın. Sohbet, birbirinizle konuşmak ve tartışmak içindir. Birçoğunu kullanırsanız, arkadaşınız bu oyundan sıkılabilir ve bırakabilir..

6)  İlişkilerde olduğu gibi sohbette de işler zamanla düzelmez. Başından beri diğeriyle uyuşmuyorsan, unut gitsin ve başka birini denesen iyi olur…

7)  Çevrimiçi olmanız, bir kişiyle sohbet etmek için her zaman müsait olmanız gerektiği anlamına gelmez. konuşamayacaksan konuşma..

8)  Sohbet, bir telefon görüşmesine eşdeğer değildir. Birbirinizle sohbet etmeye başlayıp kendinizden bir şeyler anlatabilirsiniz ama unutmayın ki yeterince sohbet ettikten ve uyum sağladığınızı gördüğünüzde telefon numaralarını alıp yüz yüze görüşmeye hazırlanabilirsiniz.  

9)  Canınız uykuya dalmak istiyorsa ona uyku vaktinin geldiğini söyleyin ve ertesi gün tekrar konuşun. Klavyede uyuyakalırsanız, sabah bilgisayarınızda “uyandırma” mesajları, üzgün yüzler vb. Göreceğiniz zaman kendinizi garip hissedeceksiniz. Üstelik ertesi gün iş yerinde zombi gibi olmak da pek hoşunuza gidecek bir şey değil. Bu yüzden sohbetinize ertesi gün devam etmenizde fayda var. Ayrıca karşınızdaki kişinin sizinle tekrar konuşmak isteyip istemediğini de göreceksiniz… ki bu iyiye işaret…

10)  Dışarıda kötülerin olduğuna dikkat edin. Adresinizi veya bir süre evden ayrılacaksanız açıklamayın. Günlük programınızın ne olduğunu ve gizli ve kişisel şeylerinizi nerede sakladığınızı açıklamayın. İnsanların yeni sohbet arkadaşlarına başka türlü bilemeyecekleri bilgileri söyledikleri için evlerinin soyulduğuna dair pek çok hikaye var. Sana bir tane söylemek ister misin?

Bir cevap yazın