You are currently viewing Sohbet ederken asla yapmamanız gereken 5 şey

Sohbet ederken asla yapmamanız gereken 5 şey

Sohbetle ilgili tavsiyelerin çoğu ne yapılması gerektiğine odaklanır. Bu gönderide, sohbet ederken yapılması en kötü olan ve ertesi gün garip sorunlara yol açabilecek beş şeye odaklanacağız. Onlara bir göz atalım.

1.  Sarhoşken sohbet etmeyin! İçmekten başınız döndüğünde ve kendinize hakimiyetiniz kaybolduğunda, keşke söylemeseydim dediğiniz şeyler söyleyebilirsiniz veya bu da herkese açık profilinize zarar verebilir. Diğer tarafta gerçekte kimin olduğunu asla bilemeyeceğinizi unutmayın.

2.  Yasadışı içeriği sohbet arkadaşlarınızla paylaşmayın. Kaydedilen kişinin izni olmadan yapılan konuşmalar, izinsiz çekilmiş fotoğraflar ve pornografik içerikler size ait olsa bile kara listeye alınır. Birinci sebep, bunun kimin eline geçeceği, kiminle paylaşılacağı hiç belli olmaz. Elektronik Suç Servisi’nin her zaman yanınızda olduğunu da aklınızda bulundurun.

3.  Konuşmalarınızın uzun sürmemesi gerektiğini unutmayın. Uzun sohbet yanlış anlaşılmalara yol açabilir ve vermemeniz gereken birçok bilgiyi ifşa etme konusunda kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

4.  Kopyala / yapıştır tamamen otomatik bir harekettir, bu nedenle aynı anda birçok kişiyle konuşuyorsanız, kopyanızın aldığınızı düşündüğünüz şeyi aldığından her zaman emin olun. Sohbet arkadaşınızın sizin istemediğiniz şeyleri öğrenmesi hoşunuza gitmeyecektir, çünkü bunu başka biriyle paylaşıyorsunuz. Ve tabii ki sohbet arkadaşlarınızın isimlerini karıştıracak kadar garip bir duruma düşebilirsiniz!

5.  Sohbet arkadaşınızda adresinizi veya bir süreliğine evden ayrılacaksanız söylemeyin. Günlük programınızın ne olduğunu ve gizli ve kişisel şeylerinizi nerede sakladığınızı açıklamayın. Bir barda sohbet arkadaşınızı beklerken biri evinizi soyarsa hiç hoşlanmazsınız.

Bir cevap yazın