You are currently viewing İlk Randevuya Çıkmadan Önce Atılması Gereken Adımlar

İlk Randevuya Çıkmadan Önce Atılması Gereken Adımlar

İnsanlar tüm dünyada flört uygulamalarını daha sık kullanıyor. Uzakta aramadan, hatta evinizden bile çıkmadan ruh eşinizle tanışmanıza yardımcı olabilirler. Aynı zamanda, tanışma siteleri sahte profillerle doludur. 

Genellikle, sahte profillerde çok az kişisel ayrıntı bulunur ve yalnızca bir resim bulunur veya hiç resim bulunmaz. Öte yandan, seyrek nüfuslu her profil mutlaka sahte değildir. Bazı kullanıcılar, bilgilerinin kötüye kullanılmasından korkar ve mümkün olduğunca az paylaşımda bulunur. Sadece kendilerini korumaya çalışırken, bu onları sadece şüpheli gösterir.

Çevrimiçi Buluşma Belirsizlikle Örtülüyor

İnternet üzerinden flört belirsizlikle çevrilidir. İşte bir tanışma sitesinden biriyle şahsen tanışmadan önce atmanız gereken birkaç adım. 

Tutarsızlıkları Göz Ardı Etmeyin

Şüpheli görünen herhangi bir bilgiyi çapraz kontrol etmekten çekinmeyin. Aşırı sayıda klişeye, bayat satırlara ve tutarsız bilgilere dikkat edin. AI çok hızlı gelişiyor ve bazı robotlar bir insanla konuşuyormuşsunuz gibi gösteriyor.

Bir geçmiş kontrol sitesi, yanıltıcı bilgiler veren gerçek bir kişiyle konuştuğunuzu ortaya çıkarabilir. Herhangi bir şüpheli ayrıntıyı Google’da aramaktan çekinmeyin. 

Görüntülü Görüşme Düzenleyin

Onlarla bir süredir konuşuyorsunuz ve yüz yüze görüşmek istiyorsunuz. Elinizde bir resmi var ama gerçek mi yoksa güncel mi olduğunu nasıl anlarsınız? Artık gerçek hayatta nasıl göründüklerini gerçekten bilmiyorsunuz. Görüntülü görüşme size gerçek bir kanıt sağlayabilir. Bir şey saklamadıkları veya acı verici derecede utangaç olmadıkları sürece birini kabul edeceklerdir. 

Geçmiş Kontrolü Yapın

Çevrimiçi flörtün artan popülaritesi ile, giderek daha fazla insan potansiyel ortaklar hakkında geçmiş kontrolü yapıyor. Kritik bilgileri birinden elde edebilirsiniz. Geçmiş kontrolleri çevrimiçi olarak birini arayabilir ve muhtemelen arama emirleri, tutuklamalar, mahkumiyetler veya mahkeme kayıtları hakkında bilgi alabilir. Amerikalıların %20’sinin sabıka kaydı var. Potansiyel sevgilinizin bu grupta olup olmadığını görmek için bir ilçe, eyalet veya federal kontrol yapabilirsiniz. Birçok farklı yerde yaşamışlarsa federal kontrol en iyi seçenektir. 

Sosyal Ağları Kontrol Edin

Facebook veya Instagram hesaplarına bir göz atın – sadece onları sosyal medyada takip etmeyin. Tam olarak kendinizi korumaya çalıştığınız türden bir insan olursunuz. Sosyal medya, hobiler ve ilgi alanları hakkında yararlı bilgiler sağlayabilir. Ortak bir noktanız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sosyal medyada bulduğunuz herhangi bir bilgiyi bağlamından koparmamak önemlidir. Bu , gelecek vadeden bir ilişkiyi daha başlamadan mahvedebilir .

Özellikle bilgileri çapraz kontrol etmek istiyorsanız, çabalarınızı LinkedIn’e götürebilirsiniz. Size doğru bir doğum yılı verip vermediklerini kontrol etmek için LinkedIn’deki lise mezuniyet tarihlerine bakın. İşleri veya konumlarıyla ilgili ayrıntıları onaylayabilirsiniz. LinkedIn’i profesyonel olarak bağlantı kurmak veya iş bulmak için kullandıkları için çok az kişi yalan söylüyor.

Fotoğraf Araması Yapın

Size gönderdikleri resimleri araştırmak için Google Görseller’de geriye doğru arama yapın. Bazı insanlar stok fotoğrafları gönderir ve durumun böyle olup olmadığını hemen anlarsınız. Resmi rastgele bir kişinin zaman çizelgesinde veya sosyal medyadaki hikayesinde bile bulabilirsiniz. 

Dikkat Edilmesi Gereken Kırmızı Bayraklar

Yaygın kırmızı bayraklar, flört sitesinden uzaklaşmak için aşırı isteklilik, istenmeyen mali tavsiye veya şüpheli uygunluk eksikliğini içerir.

Sizi Facebook’a veya e-postaya geçmeye zorlayan biriyle iletişim kurmak güvenli olmayabilir. En popüler tanışma siteleri , kullanıcılarını korumak için önlemlere sahiptir .

Belki sonunda onlarla tanışmak istersin ama zaman ayıramazlar. Her zaman bir bahaneleri vardır. Yurt dışında görevlendirilen silahlı kuvvetler mensubu, dolandırıcıların kullandığı yaygın bir hiledir. Kişi gerçekten askerdeyse, farklı platformlarda üniformalı resimlerini bulacaksınız.

Sonunda, sürekli müsait olmayan biri, sizi ziyarete gelebilmeleri, acil tıbbi müdahale alabilmeleri veya başka bir nedenle onlara para göndermenizi istemeye başlayacaktır.

Son düşünceler

Bir yabancıyla tanışmak risklidir. Yüz yüze görüşmeye karar vermeden önce, onlar hakkında olabildiğince fazla bilgi almaya çalışın. Güvenilir bir tarama aracı, buluşmadan önce kişinin geçmişini keşfetmenize yardımcı olacaktır. Sağduyu sizi uzağa götürür – güvenliğinizin her zaman en büyük öncelik olması gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın