You are currently viewing Anne ve babası enkaz başında… Yürek yakan bekleyiş!

Anne ve babası enkaz başında… Yürek yakan bekleyiş!

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde dün saat 12.04’te meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde kent genelinde 30 bina çökerken, 1 kişi yaşamını yitirdi; 119 kişi ise yaralandı.

APARTMANIN ENKAZINDA KALDI

DHA ve İHA’da yer alan habere göre aynı depremde birçok kişi enkazdan sağ olarak çıkarılırken Zafer Mahallesi İhram Sokak’taki Buhara Apartmanı’nda bulunan 29 yaşındaki Bedih Kış, enkaz altında kaldı.

ACI HABER GELDİ

Eşyalarını almak için girdiği 5 katlı apartmanda depreme yakalanan Bedih Kış için arama kurtarma ekiplerinin dün başlattığı çalışma devam ederken yakınlarının enkaz başındaki bekleyişi yürekleri yaktı.

Bugün ise sabah saatlerinde acı haber geldi. 5.6 büyüklüğündeki depreme eşyalarını almak için girdiği 5 katlı Buhara apartmanında yakalanan Bedih Kış’ın cansız bedeni çıkarıldı.

AFAD AÇIKLAMA YAPTI

AFAD da, Malatya‘nın Yeşilyurt ilçesinde dün meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki artçı depremde 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 140 kişinin yaralandığını açıkladı.

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan artçı depremde enkazlardan 32 kişi kurtarıldı.

Artçı depremde 2 kişi hayatını kaybetti, 12’si ağır olmak üzere 140 kişi yaralandı, 40 kişinin tedavisi devam ediyor.

Yıkılan 31 binanın 7’sinde yürütülen arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Arama kurtarma çalışmaları 650 kişinin yer aldığı ekiplerle sürüyor.